Warning: Declaration of Graphene_Description_Walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /var/www/clients/client1/web5/web/wp-content/themes/graphene/functions.php on line 718

Warning: Declaration of Walker_PageDescription::start_el(&$output, $page, $depth, $args, $current_page) should be compatible with Walker_Page::start_el(&$output, $page, $depth = 0, $args = Array, $current_page = 0) in /var/www/clients/client1/web5/web/wp-content/themes/graphene/functions.php on line 818
Ekonomika tepelného čerpadla | Král Barev Kladno

Ekonomika tepelného čerpadla

  • Vzhledem k tomu, že tepelné čerpadlo ohřívá i teplou užitkovou vodu a je schopné vytápět bazén, je návratnost investice velmi rychlá !!!
  • Pro příklad uvádíme malou ukázku porovnání provozních nákladů

Provozní náklady

Investiční náklady

  • V tabulce jsou uvedeny přibližné investiční náklady na pořízení tepelného čerpadla s plošným kolektorem a porovnání s investičními náklady na pořízení kondenzačního plynového kotle (pro zvětšení tabulky klikněte na obrázek vpravo).

 

 

Provozní náklady

  • V tabulce jsou uvedeny celkové provozní náklady domu vytápěného tepelným čerpadlem a kondenzačním plynovým kotlem (pro zvětšení tabulky klikněte na obrázek vpravo).

 

 

Návratnost investice do tepelného čerpadla

  • Za tepelné čerpadlo, podle výše uvedeného příkladu, zaplatíte o 135 000 Kč vč. DPH více než za plynové vytápění. Když si tuto investici do tepelného čerpadla porovnáte s dosaženou roční úsporou provozních nákladů 31 tisíc korun, jednoduchým výpočtem vyjde návratnost na 4,3 roku. Pokud budou ceny energií růst, bude narůstat i dosažená úspora a reálná návratnost se výrazně zkrátí !
  • Když si uložíte 135 000 Kč do banky, získáte na úrocích přibližně 3 400 Kč, které budete muset ještě zdanit. Když tyto peníze investujete do tepelného čerpadla, získáte 31 000 korun čistého výnosu, což je skoro 23 %. Dlouhodobý růst energií jednoznačně hovoří pro volbu tepelného čerpadla.
  • Certifikace NEO Trading

    Pokud máte zájem o kalkulaci podrobného porovnání provozních nákladů na míru přesně pro Váš dům, rádi ho pro Vás zdarma zpracujeme a  zároveň spočítáme výši ceny realizace vytápění tepelným čerpadlem.